Návody a technika

Vyrobte si "žehličku" k Allamat 95

Také jste již řešili problém, že jste používali ruční radiostanici v autě a došly vám baterie..? Pomůžeme vám ho vyřešit!

Tento problém jsem řešil, když jsme jeli s celou rodinou na dovolenou a chtěl jsem instalovat do všech třech aut CB-čka, pro lepší komunikaci při cestě. Vzhledem k tomu, že mám doma pouze jednu rezervní autoanténu pro CB (magnetku), tak jsem to ve třetím autě řešil "ručkou". (Pokud se auto s touto stanicí příliž nevzdálí od kolony, dá se tohle řešení využít). Ale po čtyřech hodinách jízdy a nepřetržitého "krafání" do stanice, začaly nekompromisně docházet baterie (už mají téměř rok za sebou).
Po příjezdu domů, jsem přemýšlel, jak tento problém vyřešit, aniž by utrpěla má peněženka (nehledě na to, že tyto vychytávky nejsou příliž dostupné).
Řešením bylo, vyrobit si tzv. "žehličku".

1.) Vzal jsem kus tvrdého plastu, který měl o malinko větší rozměr, než zasouvací patice pro baterie u ručky.

2.) Vyřízl jsem z něj obdélník o velikosti plošky zásobníku baterií.

3.) Vrtačkou a za pomoci brusného dělíska jsem srazil boční hrany, aby ploška žehličky šla zasunout do patice pro zásobník baterií.

4.) Pak jsem musel vytvořit žlábek (opět vrtačkou a brus.tělískem) ze spodní části plošky (žehličky), aby se vešly kontakty stanice(+, - ) pod vytvořenou plošku.

5.) Slabým vrtáčkem jsem provrtal otvory uvnitř vybroušeného žlábku, abych mohl vytvořit třecí kontakty pro přívod proudu. (Před vrtáním si musíte naměřit vzdálenost mezi kontakty podle stanice!)

6.) Pak jsem vzal dva drátky (vlásečnicové), barevně odlišené a prostrčil jsem je (podle pólů na stanici) skrz vyvrtané dírky vyrobené plošky (červený = plus, bílý = mínus).

7.) Prostrčené dráty jsem roztřepil (slunečnicově) a zakápnul slabou vrstvou cínu. (Pokud se vám vytvoří hrudka cínu, musíte ji rozbrousit do plošky, jinak vám přes ni nebudou jezdit kontakty stanice!)

8.) Drátky jsem přihnul na plošku a přitavil je kofixovou pistolí.

9.) Na červený drát přiletujte pojistkovou skříňku s pojistkou, ať zamezíte případnému poškození stanice v případě, že se vám dostane např. z důvodu pourchy alternátoru větší proud do elektroinstalace vozu.

10.) Na konce drátů přidělejte konektor do autozapalovače (červený na středový kolík a bílý na krajový).

No a vlastnoručně vyrobená "žehlička" je na světě!!! Pokud budete mít problémy s rušením od alternátoru vozu (záleží i na citlivosti stanice), můžete si přidělat na přívodní kabel žehličky odrušovací filtr pro autorádia, který je běžně k dostání v prodejnách elektro, za pár kaček!

Přejeme vám všem bezstarostné užívání ručních radiostanic v autě!Váš redakční tým Chip-Cip.

| Autor: Cipísek Děčín | Vydáno dne 04. 09. 2007 | 8710 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: CB-Děčín

Minimální rozlišení 1024x768, ideální rozlišení 1152x864 a vyšší, WebMaster Chip Děčín & Cipísek Děčín, CB Klub Děčín (c) 2007, engine phpRS
Děkujeme organizaci RV-SOFT Network za poskytnutí bezvadného webhostingu zdarma pro tento web.

RV-SOFT Technology Zachrana-IT Radim Axel Vavra Radim Axel Vavra