Novinky a zajímavosti

Úspěchy nové Expedice Kontakt

01.-02.09. 2007

Expedice Kontakt na Bukové Hoře


Vážení přátelé !
Musím konstatovat, že dlouho očekávaná a připravovaná výprava pod názvem "Expedice KONTAKT" proběhla opravdu úspěšně.
Až na pár časových nesrovnalostí, způsobené naší nervózitou, jestli máme vše potřebné (i nepotřebné) k uskutečnění této akce, se nám podařilo s Chipovým Jeepem odrazit ze základny cca. o hodinu déle, než bylo plánované. I tak jsme byli plni nadšení a velkého očekávání.


"Příprava na odjezd"

Po příjezdu na kótu "Buková Hora", jsme hledali nejlepší místo k rozložení tábora. Malinko nám k orientaci pomohli myslivci, které jsme potkali uprostřed polí, abychom se dostali na jedno z nejvyšších míst kolem TV vysílače.
Konečně jsme dorazili!
Když se před námi odhalila nádherná mýtinka na vrcholu kopce, věděli jsme, že jsme na správném místě. Překvapením bylo, že už tam jedna expedice byla připravená vysílat, ale naštěstí se jednalo o kolegy, co používají pásmo 2m.
Chip zastavil Jeepa na nejvhodnějším místě (dostatečně daleko od kolegů, abychom se vzájemně nerušili při vyhledávání spojeníček).
Pak začalo samotné vykládání potřebného vybavení z auta, jako byla: elektrocentrála, prodlužováky, NoteBook, 9mm kabel, SWR-metr, 1/2 anténa, lešenářské trubky (dočasné řešení) pro sestavení stožáru (výška 4m), ukotvovací závaží pro stožár a popruhy, ale nejdůležitější součástí naší výbavy byl malý gril a maso! :-)
Následovala montáž antény a jejího stožáru...


"Stavba antény"

Kabel od antény jsme připojili na Allamat 296, kterou má Chip v autě. Pár zkoušek na základnu domů a mohlo se začít vysílat.


"Stavba dokončena"

Celou akci jsme spustili kolem deváté hodiny večerní, když jsem se chytil majka já, Cipísek_DC a začal jsem hulákat do všech světových stran: "Výzva na kanále, tady nová expedice KONTAKT na kótě Buková Hora, lokátor Josef-Oto 70 Cyril-Qvído (JO70CQ)! Kdo má zájem o spojení, pojďte na nás volačkou...!"
Chip_DC vše zapisoval do noťase, abychom měli zapsaný náš první expediční deník...
Krátkou chvilku na to, nás navštívili Indián a Sojka Jílové (expedice Sněžník), aby zjistili, jak je na tom jejich nastávající konkurence.. :-)

Cipajs uz ani mluvit nemůže
"U aparátu Cipísek Děčín"

Hlasivky postupně začaly vynechávat a tak jsme se s Chipem_DC střídali u mikrofonu, abychom vydrželi svěží a plni optimismu i legrácek..
Výsledkem byl úsměv v hlase většiny našich kolegů, kteří s námi navázali spojeníčko.
Dalo nám práci vymluvit jim, že u sebe nemáme ani "kvapku" alkoholu, protože jsme se opravdu bavili!
Jak s Chipem říkáme, "legrace musí být, ikdyby na chleba nebylo... Protože tak je to správné, a tak to má být..! "


"U aparátu Chip Děčín"

No a když už bylo kolem druhé hodiny ranní, rozhodli jsme se naši výpravu ukončit. Rozloučili jsme se všemi, co ještě pokračovali v étheru a začali jsme balit vybavení.
Hřála nás myšlenka, že se nám podařilo navázat 100% průchodné spojení s expedicí HORIZONT, která od nás byla 323 Km!
S tímto faktem se šlo doma opravdu příjemně spát...

Nakonec se můžete i vy pokochat naším výsledkem formou mapky, která zobrazuje lokátory ostatních stanic, které s námi navázaly "KONTAKT"... :-)
(Celý deník k nahlédnutí zde.)
Věřím, že příští výjezd naší expedice bude ještě úspěšnější, a že se tentokrát povede odjezd na plánovanou hodinu..

73-váš redakční tým Chip-Cip.


"Mapa spojení"


| Autor: Cipísek Děčín | Vydáno dne 02. 09. 2007 | 6673 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Minimální rozlišení 1024x768, ideální rozlišení 1152x864 a vyšší, WebMaster Chip Děčín & Cipísek Děčín, CB Klub Děčín (c) 2007, engine phpRS
Děkujeme organizaci RV-SOFT Network za poskytnutí bezvadného webhostingu zdarma pro tento web.

RV-SOFT Technology Zachrana-IT Radim Axel Vavra, revize EZS/EPS alarmy