Novinky a zajímavosti

Podzimní zkoušky operátorů rádiových stanic

Zkoušky operátoru rádových stanic - DALŠÍ TERMÍN 1.-5.10. 2010

Kurz a zkoušky operátorů rádiových stanic Sokolov Těšovice (JO60IE)

Pro velký zájem o jarní termín zkoušek Radioklub OK1KTS připravuje podzimní kurz operátorů. Od 1. do 5. října. Zahájení kurzu bude v pátek od 9:30 hod. Přednášky budou denně od 8:00 do 17:00 hod. v pátek ,sobotu,neděli a pondělí. V podvečerních hodinách bude probíhat praktický výcvik provozu na radiostanici ve vysílacím středisku radioklubu.
Podle možností a zájmu budou předvedeny v současné době používané datové provozy na KV.
Přednášet budou předpisy a provoz Mirek OK1AGO,Rozárka OK5ROZ, technika Olda OK1IBI,Karel OK5RK , antény a šíření Štěpán OK1AKU begin_of_the_skype_highlighting end_of_the_skype_highlighting,Mirek OK1AGO a praktický provoz na stanici.Organizační a technické zabezpečení Gaston OK1GAS.
Kurz není určen pro úplné začátečníky. Předpokládá se zvláště pro zájemce o třídu A alespoň základní znalost radioamatérského provozu.Po dobré zkušenosti s praktickým provozem z předešlých kurzů budou mít možnost ti kteří nemohou pracovat na klubové stanici , jde často o první kontakt se zařízením. Ze strany ČTÚ jsme byli upozorněni že třídy A nebo N kterou nahlásíte bude u zkoušek závazná a nebude ji možné měnit. Majitélé vysokoškolského diplomu slaboproudého oboru nechť si ho vezmou ke zkouškám s sebou, budou sproštěni zkoužky z techniky.
Poplatek za kurz 1000,-Kč , záloha na kurz 500,- Kč. Zkoušky se budou konat formou testů pro obě třídy A i N současně ,rozdíl je ve výběru a počtu otázek a při hodnocení počtu potřebných bodů pro danou třídu. Tiskopis přihlášky ke zkoušce si vyplníte na místě. Na místě také obdržíte složenku pro zaplacení poplatku pro ČTU.

Do podzimního kurzu se mohou zájemci hlásit průběžně na adrese : Radioklub OK1KTS P.O.box55 Sokolov 35601 nebo e-mail ok1kts@ok1kts.cz nebo telefonicky na čísle 605402202 (telefonický kontakt pro bližší informace OK1CB) Těšíme se na vaší účast. Více informací na www.ok1kts.cz

| Autor: Cipísek Děčín | Vydáno dne 26. 05. 2010 | 6463 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Minimální rozlišení 1024x768, ideální rozlišení 1152x864 a vyšší, WebMaster Chip Děčín & Cipísek Děčín, CB Klub Děčín (c) 2007, engine phpRS
Děkujeme organizaci RV-SOFT Network za poskytnutí bezvadného webhostingu zdarma pro tento web.

RV-SOFT Technology Zachrana-IT Radim Axel Vavra, revize EZS/EPS alarmy