Novinky a zajímavosti

Měření vybavení Expedice Kontakt

Měření vybavení Expedice Kontakt aneb reakce na stížnost :-)

Vážení přátelé,

naše Expedice Kontakt se opět připravuje na svůj třetí výjezd. Vzhledem k tomu, že si jeden nejmenovaný kolega vehementně stěžoval na to, že mu "prolejzáme" a to ještě né přímo nám, ale jinému CB-čkáři, který nám to pak tlumočil, jsem se rozhodl otestovat vybavení.

Na druhé výpravě jsem teda poprosil pár lidiček z DC, aby nás poslouchali a zkoušeli to. Výsledek ? Nic. No, aby má dušička měla klídek, vyškubnul sem stanici z auta a šel ji domů testnout.


"Měření Allamat Ch36 6W"

Opět vše v naprostém pořádku.
Tak v čem je teda problém ?
Anténu máme sladěnou dobře a kamna nemáme. Jediná věc, která by toto mohla ještě ovlivnit je zdvih stanice. Používáme elektronický mikrofón (nakonec, kdo dnes nemá echo, kompresor nebo prostý mikrofonní předzesilovač) ,který samozřejmě tlačí větší úroveň modulace do stanice a tím se u stanic bez limitace amplitudy o kousek navýší zdvih. Takto navýšený zdvih může pak na krátší vzdálenosti dělat paseku u stanic s levnými mezifrekvenčními filtry a špičky modulační amplitudy se pak mohou objevit o kanál nahoře a kanál dole díky široké propustnosti zmíněných mf filtrů. Nakonec i když budete mít vymazlenou stanici a protistrana taktéž, tak v tomhle pásmu se vám určitě stalo v závislosti na počasí a terénu, že kolega mluvil na 40 a vy jste ho slyšeli třeba na 15. Tyhle jevy popíši časem v jiném článku, protože teorie šiření vln a vliv okolních předmětů je opravdu rozsáhlá a zabere hodně psaní.

Co bych vzkázal výše zmíněnému kolegovi ??
Možná by to chtělo více tolerantnosti, cb-čkářské soudržnosti, kolegialnosti, méně vlastního ega a konkurenčně nepřátelského postoje. Je to přeci jenom koníček a né byznys.
Dále bych mu vzkázal, aby si propříště nehrál na tichou poštu a řekl nám to přímo, protože se klidně mohlo stát, že by tam byl opravdu nějaký technický problém, který by jsme po jeho informaci mohli hned řešit. Děkujeme.

Mnoho krásných chvil za mikrofonem přeje Chip_DC.

| Autor: Chip_DC | Vydáno dne 24. 09. 2007 | 11670 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Minimální rozlišení 1024x768, ideální rozlišení 1152x864 a vyšší, WebMaster Chip Děčín & Cipísek Děčín, CB Klub Děčín (c) 2007, engine phpRS
Děkujeme organizaci RV-SOFT Network za poskytnutí bezvadného webhostingu zdarma pro tento web.

RV-SOFT Technology Zachrana-IT Radim Axel Vavra, revize EZS/EPS alarmy